Gastronomie

Články

<<Strana 2/1

Šlehačkové koláče

1 trvanlivá šlehačka, 1 ztužený rostlinný tuk (Omega), 40 dkg hladké mouky, rum. celý článek

Povídání o čaji - 2.

V minulém vydání jsme se seznámili s historií a původem čaje. Také již víme, že čaje se dělí na 4 základní skupiny - čaje bílé, zelené, žlutozelené (oolong) a černé. Každá tato skupina si vyžaduje jiný způsob přípravy, liší se chutí, vůní, složením látek obsažených v hotovém výluhu a samozřejmě barvou. Tato odlišnost je dána především způsobem zpracování čajových lístků.
 celý článek

Povídání o čaji

Historie praví, že čaj byl objeven před téměř 5000 lety čínským císařem Šen-nungem. Od těch dob bylo vypěstováno nesčetně druhů a tento nápoj si získal mnoho nadšených příznivců na celém světě. Je to nejen velmi zdravý a osvěžující nápoj, ale je také velkou potěchou smyslů. Pokud jste zatím pili pro nás nejběžnější-sáčkový, připravovaný jedním způsobem, pak nemůžete ocenit skutečné kvality tohoto blahodárného nápoje.
 celý článek

Na kafíčko

Káva dostala jméno z latinského slova Coffea. Všechny druhy Coffea jsou dřeviny, některé dorůstají do výšky až 10 m. Typica a bourbon jsou 2 nejznámější odrůdy Coffea, ze kterých se vyvinulo mnoho dalších odrůd.
 celý článek

Na kafíčko...

Když projíždíte Borohrádkem a ucítíte vůni čerstvě upražené kávy, nechte se vézt svým nosem. Dorazíte k bývalé prodejně potravin, která voní kávou a uvnitř na Vás dýchne atmosféra starých rodinných pražíren z dob Rakouska- Uherska. celý článek

První kavárny

První milovníky a vyznavače kávy sice neznáme jménem, ale je zcela jisté, že žili v Etiopii. V letech 900 až 1000 n. l. jsou zmínky o nápoji nazývaném buchnam, kterým mohla být káva. Kolem roku 1250 n. l. se líčí v Arabské pověsti jak šejk Omar, hladový a znechucený požíváním syrových zrn, nakonec kávu uvařil a vypil. Znamenalo to pro něj změnu v jednotvárné stravě a také se projevila jako posilující prostředek.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP