Suiseki

Články


Přírodní kamenná okna v interiérech

Přírodní síly coby inovativní tvůrce v neumdlévajícím tempu modelují horniny nacházející se na zemském povrchu. K obzvláště vydařeným kouskům, před kterými člověku nezbývá než smeknout, patří přírodní okna.

 celý článek

SUISEKI JE "IN"

Další významný úspěch při své cestě do českých bytů zaznamenal sběratelský obor východoasijského původu – SUISEKI. Západočeské muzeum v Plzni se totiž v září 2004 stalo místem, kde na národní výstavě pořádané Českou bonsajovou asociací měla široká veřejnost další příležitost shlédnout exponáty českých pěstitelů bonsají a sběratelů suiseki.

 celý článek

Krajinné scenérie v bytech

Člověk je součástí přírody. Zdánlivá samozřejmost, možná exkluzivní epizoda, kterou právě prožíváme. Dopad některých projevů přírodních sil se snažíme eliminovat, a tak v klimatických podmínkách naší republiky trávíme většinu života v bytech. Neutuchající touha ozvláštnit a zpříjemnit si tento pobyt vede ke zpětné vazbě – člověk přemýšlí, jak dostat alespoň část krásy přírody do bytu. Televizní obrazovku k tomuto účelu využívá téměř každý, krajinné scenérie v bytech jsou naopak zatím téměř neznámou alternativou.
 celý článek

Suiseki pod lupou

Devadesát devět procent historie lidstva je nazýváno dobou kamennou a nejeden současník zastává názor, že pod vedením našich politiků může v budoucnu tento podíl ještě narůst. Moderní doba urychlila vývoj člověka, o některé své vlastnosti přišel (např. vyvinuté nadočnicové oblouky a ustupující čelo), vysoce nadstandardní vztah ke kameni však přetrval. Následující rozjímání je zaměřeno na specifický pohled na kámen jakožto umělecký předmět vytvořený působením přírodních sil, kdy je upřednostňována jeho ozdobná funkce, mající vliv na estetický prožitek.
 celý článek

Objektová suiseki - zvířata

Objektová suiseki představující zvířata jsou jednou z větví košatého stromu vztahů člověk – zvíře. Člověk se při svém vývoji vyčlenil ze svých zvířecích předků a vzájemný vztah zpočátku zrovna nevyvolával jásot – člověk velmi často na své cestě procházel zvířecím žaludkem. Postupem doby si aktéři stále častěji vyměňovali své role a lidská expanze významně ovlivnila svět zvířat. Rozvoj duchovních schopností umožnil člověku nahlížet na zvíře ne toliko jako na zdroj potravy – objevil v něm pomocníka, parťáka, okouknul nové fígle při sexu a v neposlední řadě si všiml, že zvířata jsou krásná.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP