Podlahy

Články

Strana 1/1 >>

Podlaha vytápěná zadarmo není scifi

Vytápěné podlahy… hodně přemítané téma, nad kterým je třeba zamyslet se selským rozumem! Začneme od Adama.  Naši prapředci odjakživa žili bez bot na holé zemi. Primitivní boty začaly vznikat až kolem roku tři tisíce př.n.l. a objevovaly se jen v bohatých vrstvách šlechty. Chudí lidé chodili bosi a nohy si v zimě omotávali vydělanou kůží, později používali plátno v dlabaných dřevácích.  Zkrátka teplota lidské nohy byla vždy ovlivněna teplotou země – podlahy v daném podnebí. Tento fakt je v lidském těle zakódován a případná velká změna tělu nesvědčí. celý článek

Zkušenosti s dřevěnými podlahami

Dřevěné podlahy jsou velmi rozšířeným typem podlahovin. Je tomu tak zejména proto, že dřevo jako přírodní materiál vyvolává v člověku pocit tepla, pohodlí a harmonie. Pocit tepla je způsoben nízkou tepelnou vodivostí, takže bosou nohou vnímáme dřevěnou podlahu jako příjemně teplou. Další výhodou dřevěné podlahy je její pružnost, zejména v případě, kdy je podlaha pokládána na rošt.  celý článek

Špatné mikroklima vadí lidem i podlaze aneb dřevo jako ukazatel zdravého prostředí

Říká se, že klima, které svědčí člověku, svědčí také dřevěné podlaze. Ani lidé, ani dřevěná podlaha se necítí dobře v přesušené nebo příliš vlhké atmosféře.  celý článek

Staré parkety v novodobém pojetí

Krása vyhledávaných kazetových podlah se opět vrací do luxusních budov a historických objektů.

 celý článek

Podlaha z bambusu... Tvrdší než dubová

Bambusové podlahy Jedním z přírodních materiálů, který si jako podlahová krytina získává u zákazníků stále větší oblibu, je bambus. Důvodem je zejména jeho netradiční elegantní design v kombinaci s vynikajícími fyzikálními a užitnými vlastnostmi. Bambus tak nachází široké uplatnění nejen v bytech a komerčních prostorách, ale ve speciálním provedení i v exteriéru.
 celý článek

Problematika podlah v panelovém domě

Rekonstrukce a revitalizace panelových domů s sebou přináší i zásahy do podlah v jednotlivých bytech. Na rozdíl od rodinných domů mohou výrazně ovlivnit změny a výměny podlahovin i ostatní uživatele domu! Nejedná se pouze o problémy při realizaci, ale významně se můžou zhoršit technické parametry z hlediska akustiky.
 celý článek

Podlahářské řemeslo stále žije

Ve dnech 17. – 21. 4. 2007 se v Brně na BVV v pavilonu D v rámci Stavebního veletrhu IBF konalo již II. Mistrovství České republiky v podlahářských pracích, které pořádal Cech parketářů a podlahové techniky ČR.
 celý článek

Dřevěná podlaha s podlahovým vytápěním? odborníci našli řešení.

Jde jen o to zvolit dřevěnou podlahu vhodné konstrukce a vědět, jak se o ni dobře starat. Firma Podlahy Šesták s.r.o. dováží na český trh několik značek a druhů dřevěných podlah od renomovaných evropských výrobců. Tyto dřevěné podlahy jsou různých konstrukcí a mají rozdílné využití.
 celý článek

Podlahy

Jak na podlahy a na co si dát pozor jsme se zeptali specialisty na tuto problematiku p. Hrubého majitele firmy zabývající se velkoobchodem s podlahovými krytinami. Jak bychom měli postupovat?
 celý článek

Laminátové podlahy

Jsou různé podlahy pro různé potřeby.Dnes je na trhu řada systémů, z nichž máte možnost vybrat si svou podlahu podle požadavků, které na jednotlivé místnosti kladete. Svůj vkus a styl můžete tedy sladit s nároky každodenního života.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP