Města, obce

Články


Krásy Nového Města nad Metují

Český betlém. Tak se přezdívá desetitisícové město v podhůří Orlických hor Nové Město nad Metují. Toto přízvisko vyplývá z jeho nádherného umístění na skalním ostrohu, pod nímž jsou ve stráni naskládány chaloupky a věžičky, které jakoby vyprávěly příběh biblického města. Okouzlený Jan Neruda popsal město takto: „Vypíná se na skále pitoreskně jako směle myšlená městečka vánočních jeslí“.
 celý článek

Pozvánka do Městského muzea a Galerie Zázvorky

Nové Město nad Metují se může již několik let pyšnit svým vlastním muzeem a také galerií. Obě tato zařízení jsou v historickém centru města a dříve byla součástí hradebního opevnění. Po vstupu do již zmiňovaných prostor na vás dýchne historie a určitě si budete odnášet nezapomenutelný zážitek krásně prožitého odpoledne.
 celý článek

Litomyšl - moderní historické město

Že je dominantou města renesanční zámek s více než osmi tisíci originálními sgrafity, který je od roku 1999 památkou UNESCO žádnou novinkou není.
 celý článek

Hrady a zámky - Doudleby nad Orlicí

V novém seriálu o hradech a zámcích vám přiblížíme nejen trochu historie, radosti a strasti současných majitelů, ale i jejich pohled na budoucnost jejich objektů.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP