Krby a kamna

Články


Zásady pro optimální hoření v krbu

...aneb jak správně topit

Optimální topení – jak jednoduché, ale i složité současně! Pro uživatele, který vyrůstal vedle krbu či kamen, je topení přirozené. Nový uživatel se pořízením krbu teprve učí rozumět tajům a zákonitostem hoření.

 celý článek

Moderní kamna

Moderní styl života i interiér si žádají moderní technická řešení i odpovídající design kachlových kamen. Tři týdny (cca 600 člověkohodin) zabrala čtyřem kamnářům stavba originálních moderních kamen živočišného tvaru,  umístěných ve středu interiéru rodinného domu. Kamna stojí volně v prostoru, procházejí do druhého nadzemního podlaží a prorůstají do točitého schodiště, které se bude stavět až po dokončení kamen.


 celý článek

Krb a jeho správné dimenzování do moderních novostaveb (2. díl)

V prvním díle o dimenzování krbu byla otevřena otázka, jak na krb v domě s nízkou tepelnou ztrátou. Problémem se totiž stává nikoli nedostatek výkonu pro dostatečné přitápění/vytápění, ale naopak jeho nutný přebytek neoddělitelně spojený s velkým prosklením krbových vložek.

 celý článek

Krb a jeho správné dimenzování do moderních novostaveb (1. díl)

Výstavba krbu jako jednoho z prvků vytápění (resp. přitápění) moderní novostavby je stále populárnějším řešením pokrytí tepelné ztráty. S krbem si zároveň pořizujeme i krásný „kus nábytku“, ale pokud nerespektujeme základní pravidla pro volbu materiálů a výkon krbové vložky, mohou nám za nějaký čas jeho užívání zbýt jen oči pro pláč.

 celý článek

Kachlová kamna

Kachlová pokojová kamna jsou topidlem vyvinutým za účelem vytápění obytných místností. Jejich přirozený vývoj trval několik staletí. Topilo se v nich již na starých hradech a zámcích. Na tu dobu to bylo velmi účinné topidlo, ale velmi drahé. Až v předminulém století se tato kamna dostávala i do bohatých měšťanských domů. V minulém století to bylo velmi rozšířené topidlo v mnoha domácnostech všech vrstev. Bohužel jen málo lidí dnes ví o jejich mnoha kladných vlastnostech.
 celý článek

Krb? Sporák? Nebo raději kachlová kamna?

Oheň provázel člověka doslova na každém kroku. Až do nedávna. Teprve s vynálezem elektrického proudu a všech vymožeností s ním spojených bylo ohniště odsunuto stranou jako něco špinavého, co do lidské blízkosti nepatří. Ale v dnešní přemodernizované hektické době se najednou lidé podvědomě vrací zpět. A v ohni znovu hledají a nacházejí zdroj tepla, ochránce i neocenitelného pomocníka při výrobě nejvybranějších kulinářských specialit.
Naštěstí nám dnešní doba nabízí mnohem více možností a svobod seberealizace, s čímž přichází i čas příjemna a plnění si vlastních přání. Jedním z nich je také topidlo s ohništěm na dřevo. A nyní je třeba se velice dobře zamyslet. Co já to vlastně chci? Co od topidla očekávám? Převážná většina lidí bezmyšlenkově řekne „ krb“. Dobře, budiž tedy krb. Co umí a co nám nabízí?
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP