Vytápění

Firmy

Obchodní název:HUMAD, spol. s r.o.
Sídlo:Hanácká 188/6   
 470 08 Liberec 8   
Tel:+420 482 777 269 Kontakt:Vladimír Veverka
Fax:+420 482 777 267 Mobil:+420 602 728 885
www.humad.cz  info@humad.cz
Prodej všeho materiálu a zařízení týkajících se chlazení a klimatizací,  prodej energ. úsporných a ekolog. systémů vytápění – tepelných čerpadel.

Články

<<Strana 2/3 >>

Moderní a komfortní vytápění kachlovými kamny - nesmysl?

V jisté fázi plánování novostavby rodinného domu je stavebník (obvykle laik) postaven před velmi zodpovědné rozhodnutí o volbě vytápěcího systému. Moderně smýšlející a s problematikou alespoň mírně obeznámený investor dnes jaksi automaticky bere, alespoň ze začátku, v úvahu populární solární systémy, tepelná čerpadla, moderní kondenzační plynové kotle. V úvahu často připadá i teplovzdušný, případně teplovodní krb. Ale stavěná kachlová kamna? celý článek

Stabilizátory komínového tahu - záruka úspor na topení

Úspora u topení se ustálila bez ohledu na různé rekordní údaje na přibližně 35% u topení pevnými palivy a na 15% při topení zemním plynem.

 celý článek

Pokrokový systém podlahového vytapění

air conomy® vytápí.

Příjemné teplo v obytném a pracovním prostoru osvědčeným systémem podlahového vytápění:
air conomy® se postará o příjemné a jemné sálavé teplo nad celou plochou podlahy – stále v optimálním tepelně fyziologickém rozsahu teplot. Jako
podlahové krytiny jsou vhodné koberce, parkety, dlažba i laminátová plovoucí podlaha.  

 celý článek

Zemní plyn nebo telepné čerpadlo

Tuto otázku řeší v poslední době mnoho stavebníků, kteří se rozhodují jakým způsobem svůj plánovaný nový dům vytápět. Zatímco ještě v minulém století skoro každý, kdo měl k domu přivedený plyn, topil automaticky plynem, v dnešní době tomu tak už není. Za poslední roky vzrostla cena plynu o více než 50% a každý, kdo si nyní pořídí plynové topení musí počítat s tím, že během příštích 10 let utratí za plyn stejně peněz, jako by stálo velmi slušně vybavené nové auto.  Z tohoto důvodu se čím dál více stavebníků rozhoduje využít pro svůj dům výhod tepelného čerpadla a v současné době je touto technologií vybaveno více než 10 % nově stavěných domů. 

 celý článek

Sálavé teplo do patra bez vody a ohně

V předešlých článcích jsem popisoval převážně největší problémy vznikající z nedostatečné znalosti kamnářských možností a technologií. Dnes bychom se mohli na věc podívat spíše z pozitivného hlediska. Nejvíce chyb a problémů vzniká při použití nezdravých teplovzdušných rozvodů ve snaze teplo dostat i do jiných prostor, než v kterých topidlo stojí. Ideální je mít i v ostatních místnostech sálavá topidla. Ale jak to udělat, aby se topilo pouze do jednoho místa a hřála i topidla ostatní?
 celý článek

Nemrznoucí směsi do ústředních topení

S klasickým použitím teplonosných nemrznoucích médií se setkáváme nejčastěji v případě kapalin užívaných pro chlazení v automobilech. K nim nyní přistupují i oblasti aplikací kapalin do solárních kolektorů, klimatizačních zařízení i systémů ústředních vytápění využívaných jen v kratších obdobích a jinak vystavených i teplotám pod bodem mrazu.
 celý článek

Vytápění na pevná paliva

V péči o člověka je nutno vytvořit hospodárným způsobem příznivé pracovní a odpočinkové prostředí i za zhoršených klimatických podmínek v topném období od podzimu do jara. Pohoda prostředí je nutná pro fyziologické potřeby lidského těla v návaznosti na duševní činnost.
 celý článek

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Využijte nezávislého a bazplatného poradenství EKIS

Vysoké náklady za energii dnes trápí téměř každého. Ne vždy je ale nutné vydávat velké peníze za energie pro vytápění domu, ohřev vody, osvětlení atd. Jak na to? celý článek

Komínové systémy CIKO®

Převratná novinka - broušené cihelné tvarovky celý článek

Aktuální pohled na plynové vytápění

Po letech státem dotovaných plynofikací obcí poměrně značná část majitelů rodinných domků a bytů využívá zemní plyn pro vytápění, ohřev vody a pro vaření. V mnoha případech vlastní technicky zastaralá zařízení a stojí tak před problémem modernizace, zvláště v případě vytápění.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP