Ostatní

Články

<<Strana 2/3 >>

Kačenčina zahrádka a hadí královna

V místech, kde se říká na Bukačce (na pokraji prastarého lesa), byla horská louka lemovaná zakrslými buky a jedlemi. Věkem a větrem pokřivené kmeny, často rozjizvené blesky, obalené šedými lišejníky, tvořily pohádkovou kulisu. V hlubokém lese žili pospolu mohutní medvědi, draví rysi, plaší jezevci, černí divočáci, pohybliví vlci, divoké kočky, chytré lišky a štíhlé kuny.
 celý článek

Osobnosti ve stavitelství možná trochu jiným pohledem

Dějiny lidstva jsou dějinami válek. Dějiny lidstva jsou zároveň dějinami stavitelů. Je příznačné, že jednou z prvních dětských her je stavitelství. Děti staví své domy a hrady z kostek a písku. Se stejnou chutí, s jakou své dílo postaví, je vzápětí zboří. Staví znovu a znovu. Možná lépe. Ale chuť stavět a vzápětí bořit jim v raném dětství zůstává. Trochu to děsí.
 celý článek

SERAMIS® - ozelenění interiérů

Seramis® - jílový expandovaný granulát je tvořen porézními zrny, která pro růst rostlin vytváří ideální klima. Substrát nasává vodu a živný roztok jako houba, množství, které odpovídá potřebě rostlin. Velké množství pórů stačí jak ke značnému předzásobení vodou tak k dostatečnému přístupu kyslíku ke kořenům. Přístup vzduchu je rozhodujícím faktorem, který přímo ovlivňuje zdravý vývoj a růst rostlin. Rozklad – mineralizace - klasických organických substrátů u pokojových rostlin je pravým důvodem častého přesazování. Substrát při rozkladu postupně ztrácí právě vzduchové prostory a omezený přístup kyslíku ke kořenům zhoršuje příjem vody a živin, což se na rostlinách projeví omezeným růstem, nezdravým vzhledem a v poslední fázi, kdy kořeny začnou zahnívat, i odumíráním.
 celý článek

Zdravý člověk má tisíce přání, nemocný pouze jedno. Cenné informace pro zajištění dobrého zdraví.

Mít krásný dům a příjemně zařízený byt. Tento cíl se snaží naplnit většina z nás a časopis Abeceda bydlení nám poskytuje rady, náměty a užitečné informace. Záříme štěstím pokud se nám podaří vybudovat bydlení podle svých představ. Základním předpokladem, abychom si toto štěstí užívali dlouhodobě, je dobré zdraví všech rodinných příslušníků.
 celý článek

Krásy Nového Města nad Metují

Český betlém. Tak se přezdívá desetitisícové město v podhůří Orlických hor Nové Město nad Metují. Toto přízvisko vyplývá z jeho nádherného umístění na skalním ostrohu, pod nímž jsou ve stráni naskládány chaloupky a věžičky, které jakoby vyprávěly příběh biblického města. Okouzlený Jan Neruda popsal město takto: „Vypíná se na skále pitoreskně jako směle myšlená městečka vánočních jeslí“.
 celý článek

Pozvánka do Městského muzea a Galerie Zázvorky

Nové Město nad Metují se může již několik let pyšnit svým vlastním muzeem a také galerií. Obě tato zařízení jsou v historickém centru města a dříve byla součástí hradebního opevnění. Po vstupu do již zmiňovaných prostor na vás dýchne historie a určitě si budete odnášet nezapomenutelný zážitek krásně prožitého odpoledne.
 celý článek

Litomyšl - moderní historické město

Že je dominantou města renesanční zámek s více než osmi tisíci originálními sgrafity, který je od roku 1999 památkou UNESCO žádnou novinkou není.
 celý článek

Hrady a zámky - Doudleby nad Orlicí

V novém seriálu o hradech a zámcích vám přiblížíme nejen trochu historie, radosti a strasti současných majitelů, ale i jejich pohled na budoucnost jejich objektů.
 celý článek

Chalupáři z Orlických hor - V zajetí krásy

Zvláštní místo a úlohu v zachování venkovské chalupy, venkovského nábytku a zařízení mají chalupáři, kteří s pietní úctou sběrem a restaurováním, chrání tyto hmotné doklady skvělého mistrovského umění horských a podhorských řemeslníků i samotných lidových tvůrců, zároveň také uživatelů. Dík za jejich prospěšnou a záslužnou aktivitu.
 celý článek

Chaloupka, která už něco pamatuje

Pod sněhovou pokrývkou jako pod nadýchanou peřinou, na kraji lesa pod strání, se krčí pohádková chaloupka. Místní obyvatelé Horních Heřmanic jí říkají chalupa „Ve stráni“. celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP