Zahrady

Články

<<Strana 2/2 >>

Kouzlo podzimních zahrad

Už koncem srpna se den zkracuje natolik, že letničky nestačí vytvářet nové výhony, listy či poupata ani při zvýšeném hnojení. Náhradou si sice můžeme opatřit větvičky jedle, šípku nebo mahonie, napíchat je do písku v truhlících a těšit se z nich celou zimu, ale na podzim se ještě najde řada rostlin, které se bez dostatku světla obejdou.
 celý článek

Kouzlo japonských zahrad

Již ve staré Číně a Japonsku si panovníci uvědomovali, že nejen velké a krásné budovy jsou místem pro spokojený život. Stejnou vážnost a pozornost věnovali i zahradám a bonsajím a jsou stále rovnocenným uměním jako malířství nebo sochařství. Po dlouhá staletí získávané a předávané informace pak přispěly k tomu, že každý detail v takovéto zahradě je propracován do naprosté dokonalosti, ač navenek působí velice přirozeně. Právě přírodní scenérie byly vodítkem pro zmenšené ,,vypůjčené scenérie‘‘, sloužící v zahradách jako živé obrazy při pohledu z interiéru domu a zároveň sloužící i pro duchovní meditaci.
 celý článek

Kovové ploty

Oplocení má několik základních funkcí. Tou nejdůležitější je ochrana před nezvanými hosty. Nesmíme ale zapomínat ani na funkci estetickou, kdy plot dokresluje tvar či umístění stavby, určuje obvod zahrady či pozemku a také vytváří dekorativní stěny a zákoutí uvnitř zahrady a je tou správnou ozdobou každého domu.
 celý článek

Jak bude zahrada vypadat v létě - plánujeme v zimě

Zima je nejen obdobím odpočinku rostlin, ale i obdobím plánování.  celý článek

Údržba trávníků

V minulém díle jsme si řekli jak by zahrada neměla vypadat, v dnešním díle se dozvíte několik rad jak postupovat aby zahrada měla kvalitní základ a tím je trávník.
 celý článek

Kudy tudy cestička - komunikace na zahrádce

Jestliže máte již dům a představu o tom, jak bude vaše zahrádka vypadat, mám tím na mysli například umístění dětského koutku, bazénu, odpočinkové části, tenisového kurtu, nebo i jednotlivých záhonků, je nejvyšší čas přemýšlet o tom, kudy povedou ty nejlépe umístěné cesty. Aby vaše cesty byly co nejpřímější, funkční a pohodlné, dovolím si vám udělit několik rad do začátku.
 celý článek

Nejhezčí trávník

Chcete mít trávník, který vám každý pochválí? Věděli jste, že sedmikráska v trávníku signalizuje, že půda potřebuje pohnojit a povápnit? Zelený koberec bude vaší chloubou, pokud neopomenete dodržet základní předpoklady.
 celý článek

Popínavé rostliny ve vaší zahradě

Je jaro, čas, kdy se každý, kdo má i tu nejminiaturnější zahrádku nebo jenom balkón či lodžii, ohlíží po dalších rostlinách, kterými by obohatil svoji dosavadní výsadbu. Listujeme v široké nabídce časopisů se zahradní tématikou a vybíráme. Bohužel, někdy pouze podle jednoho jediného obrázku, který je logicky pořízen ve chvíli, kdy je zmíněná rostlina nejatraktivnější, a tudíž nejprodejnější. Nechceme zde však probírat způsob nákupu jednotlivých rostlin, spíše vám nabídnout to, co byste měli vědět o výsadbě pnoucích rostlin. Při výběru berte ohled na možnost celoročního pěstování těchto rostlin v našich klimatických podmínkách. Na našem území může volně růst bez složitých zateplovacích postupů asi 30-40 základních druhů pnoucích dřevin.
 celý článek

Tvoříme obytnou zahradu

Jelikož zahrada umožňuje člověku bezprostřední styk s přírodou, měli bychom mezi ní a obytným prostorem zajistit plynulý a nenásilný přechod. Zahrada nám slouží k odpočinku jak aktivnímu, tak i pasivnímu. V pěkném a klidném prostředí si rádi přečteme hezkou knížku, a je-li práce na zahradě naším koníčkem, můžeme toto prostředí zkrášlovat po celý rok. Můžeme pěstovat nejen spoustu květin, ale i zeleninu. V dnešní době z pochopitelných důvodů zájem o užitkovou zahradu klesá. Nejčastěji se s takovým typem zahrady setkáváme na venkově, kde se ještě lidé chtějí „samozásobit“ čerstvou zeleninou, ale ve městech už bývají poměrně vzácné.
 celý článek

Pěnišníky – perly zahradního polostínu

Pěnišníky, zvané častěji latinským rodovým názvem Rhododendron L., zahrnují širokou škálu stálezelených, poloopadavých a opadavých druhů keřů, nízkého až stromovitého vzrůstu. V přírodě severní polokoule se přirozeně vyskytuje 500 – 600 druhů rostoucích od arktidy až po rovníkové oblasti. Pouze jeden druh zasahuje až do oblasti severní Austrálie. Domovem jsou především ve východní Asii, Himalájích a Kavkaze, v Severní Americe a několik druhů také v evropských horách. Do podmínek střední Evropy byly s úspěchem introdukovány a zde se také velmi dobře pěstují a přezimují.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP