Materiály a technologie

Články

<<Strana 2/2 >>

Experimentální pasivní dům Scandisystem (EPD Scandi)

Firma SCANDISYSTEM s. r. o. realizuje ojedinělý projekt pasivního domu. Celý projekt má za úkol v praxi ověřit a prověřit vhodnost použití nové generace moderního stavebního systému na bázi plošné prefabrikace.
 celý článek

Termoakustický zdicí systém Liapor®

Všeobecné požadavky na zvýšení tepelného odporu obvodových stěn velmi pozitivně ovlivnily výsledné parametry současných nosných konstrukcí. Obdobné nároky jsou dnes kladeny na zlepšování zvukově izolačních vlastností především vnitřních dělicích stěn, které mají pro zdraví a pohodu člověka zásadní význam.
 celý článek

LIAPOR prefabrikovaná stavební konstrukce

Společnost Lias Vintířov, výrobce uceleného termoakustického zdicího systému z přírodního keramického materiálu, nabízí ekonomicky zajímavé a dokonale promyšlené způsoby výstavby energeticky úsporného rodinného domu systémem velkoformátových prefabrikovaných prvků.
 celý článek

Moderní stavba - stínicí technika pod omítkou

Kazetové překlady HELLA trav - funkční a opticky perfektní řešení pro exteriérovou stínicí techniku. celý článek

Základy zdění

"Zdivo je seskupení zdicích prvků uložených podle stanoveného uspořádání a spojených maltou."
 celý článek

Očima truhláře

Za dobu své praxe nábytkového návrháře jsem viděl hodně lidských obydlí... Pěkných, ale někdy také zbytečně honosných a okázalých, skromných, ale účelně a harmonicky uspořádaných... Viděl jsem i příbytky, které o svých obyvatelích nic nevypovídaly, jakoby bez ladu a skladu.
 celý článek

Netradiční stavební materiály

„Začátky jsou vždy těžké.“ V naší zemi toto pořekadlo platí dvojnásob, díky vžitému odporu vůči všem betonovým zdícím materiálům. Jenom stačí zastavit náhodného chodce a položit mu otázku, týkající se panelových domů a naslouchat jeho „chvále“ na tyto výtvory. Této skutečnosti se naštěstí nezaleklo pár našich, jinak na sobě zcela nezávislých výrobců stavebních hmot. Tyto firmy objevily produkt rakouské firmy Bau-Innovation. Ta jim vyšla vstříc a byly uzavřeny licence na výrobu tepelně izolační třívrstvé sendvičové tvárnice. A tak u nás přišla vibrolisováním na svět dvě „dítka“ s obchodními názvy Bio Plus a Isoplus 90. Mají se k světu a představují dokonalý soulad hospodárnosti a stavebně fyzikálních vlastností. Tyto firmy tak obohatily nabídku stavebních hmot o další výrobek hodný pozornosti.
 celý článek

Na tuzemském i zahraničním trhu nejlevnější!!!

Ve druhé polovině dubna letošního roku bude spuštěn do zkušebního provozu nový výrobní závod v objektu bývalé koželužny v Třebechovicích pod Orebem. Po pěti letech tak ožije areál, který na jedné straně řešil v minulosti zaměstnanost v Třebechovicích a okolí, na straně druhé ovšem byl ekologicky značně náročný, což se projevovalo různými nepříjemnými vlivy na životní prostředí. Výrobní závod firmy TANEX, a.s., Třebechovice pod Orebem, bude vyrábět podle francouzské technologie nový stavební materiál. Velice brzy se tento materiál objeví na našem trhu stavebních hmot.
 celý článek

Kované a litinové výrobky v soudobé architektuře

Průmyslová výroba kovaných prvků přinesla průlom jejich použití v naší architektuře. Jejich cenová dostupnost a variabilita použití přináší široké možnosti při architektonickém ztvárnění rodinných domů, firemních sídel,zahrad, parků a dalších objektů.
 celý článek

Izolace (sanace) vlhkého zdiva mechanickými metodami

Zvýšená vlhkost zdiva objektů je charakteristickým a zjevným problémem nefunkční vodorovné izolace proti zemní vlhkosti. Na zdivu se projevuje zejména vlhkostními mapami, výkvěty solí, rozpadem omítek a zdiva a různými kondenzačními jevy.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP