Bydlení

Články

<<Strana 2/5 >>

Sruby a jejich vytápění

Srubová stavba má nesmírnou výhodu, že se velice rychle vytopí a pro udržení tepelné pohody je vhodné vystavět tzv. akumulační zeď například z keramických tvárnic nebo klasických cihel. Za vhodný vytápěcí systém je možné považovat podlahové topení, neboť sama dlažba má akumulační schopnosti. V současné době je však díky novým technologiím na trhu s vytápěcí technikou možno uvažovat i o topném systému s radiátory, aniž bychom se museli bát, že se srub zhyzdí klasickým bílým radiátorem umístěným na stěně. celý článek

Srub podle světových standardů

O srubových stavbách se píše stále častěji, ale přesto je nemálo těch, kteří při zmínce o bydelní ve srubu začnou klást otázky typu: A není tam zima? Není to jen pro zálesáky? Nesežerou to brouci? Neshoří to? A mnoho dalších otázek, ukazujících obavy z tohoto typu bydlení.  celý článek

Koupě stavebního pozemku - první krok k vlastnímu domu

Jak si ale pozemek vybrat, abyste nesplakali nad výdělkem? Přinášíme vám několik tipů ke správnému výběru pozemku. celý článek

Požární hlásiče jsou od 1. 7. 2008 povinné

V polovině roku 2008 nabyla účinnosti nová vyhláška číslo 23/2008, která má garantovat větší bezpečnost bydlení z hlediska požární ochrany.  celý článek

Mobilní dohled a monitoring objektů

Můžete kdykoliv zkontrolovat, jestli je doma vše v pořádku, jestli chata nebyla poškozena po prudké bouřce nebo nepřišli nezvaní hosté.

 celý článek

Nízkoenergetické domy

Dolní Měcholupy se stávají centrem nízkoenergetického bydlení

Developerská společnost JRD zahájila v lednu 2008 stavbu největšího nízkoenergetického bytového areálu v České republice. Komplex, který bude stát v ulici Na návsi v Dolních Měcholupech, nabídne 43 bytových jednotek ve velikosti 1 + kk až 4 + kk. Plánované dokončení stavby je na jaře roku 2009.

 celý článek

Klimatizace-zdroj tepelné pohody po většinu roku

Klimatizaci vnímá stále většina z nás jako poměrně luxusní záležitost, kterou si pořizují především velké společnosti. Letní vedra a den strávený v přehřáté domácnosti zatěžuje značně organismus člověka, snižuje pracovní výkony a ohrožuje zdraví slabších členů domácnosti (malé děti, starší lidé, chronicky nemocní). Jediným řešením je omezit pohyb a vleže vyčkat příchodu chladnějších dní. Že to  z praktických důvodů nemůžete udělat?

 celý článek

Úspora místa v bytě

V dnešní době, rekordního růstu cen bytů a výstavby malometrážních bytových jednotek je spousta z nás konfrontována s uspořádáním a využitím takovýchto malých místností.

 celý článek

Pasivní domy

Česká republika zažívá v posledním desetiletí nebývalý stavební boom. Sídla jsou obklopena satelity rodinných domů, na nezastavěných pozemcích ve městech rostou nové bytové domy. Příkladů realizované nízkoenergetické výstavby nebo přímo objektů s využitím prvků pasivních domů je však velmi málo. Převládají domy, které splňují minimální požadované normové hodnoty na tepelné izolace, ale již ne doporučené, natož nízkoenergetické standardy. Často jsou domy vybavovány klasickou a předimenzovanou otopnou soustavou, jejich architektonické řešení nerespektuje principy využití slunečních zisků atd. Přestože postupně dochází ke zlepšení situace, naskýtá se otázka, zda byl tento stavební rozmach správně využit z pohledu požadavků na výrazné snižování spotřeby energií, které nás v nepříliš vzdálené budoucnosti čeká. A bude se týkat především bydlení, vždyť podíl spotřeby domácností na celkové energetické potřebě je u nás až 45%, z toho spotřeba tepla na vytápění tvoří přibližně dvě třetiny.

 celý článek

Sendvičové dřevostavby

Když se řekne dřevostavba, většinou se každému vybaví představa srubu umístěného v malebné krajině, kam se jezdí odpočinout si od tíhy civilizace. Sruby, klasické roubenky, nebo hrázděné stavby se budují z předem opracovaných dřevěných profilů, celá stavba spočívá na umu tesařů.

 

 

 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP