Dřevostavby

Články


Dřevostavbu? A proč? Výhody staveb na bázi dřeva

 Odolávají karibským hurikánům, vzdorují mrazivým severským zimám, vydrží přívaly sněhu v kanadských podmínkách, vytváří pohodu domovů v anglických plískanicích a jsou dostatečně seismicky odolné v japonských zemětřeseních. To jsou technologie stavebně konstrukčních systémů na bázi dřeva. Systémů, které jsou rozšířeny po celém světě z důvodu maximálního a efektivního využití suroviny, která je všude dostatečně zastoupena, a která je v přírodě obnovována.

 

 celý článek

Proč stavět dřevostavby ?

 Z důvodů neustálého zvyšování cen energií dochází ke stále intenzivnějšímu procesu zkvalitňování stavebních konstrukcí. Postupný vývoj kvality konstrukcí tak pro rozlišení energetické kvality budov přinesl nové, dříve neznámé pojmy, jako nízkoenergetický, 3-litrový, pasivní nebo také nulový či plusový dům.

 celý článek

Sruby a jejich vytápění

Srubová stavba má nesmírnou výhodu, že se velice rychle vytopí a pro udržení tepelné pohody je vhodné vystavět tzv. akumulační zeď například z keramických tvárnic nebo klasických cihel. Za vhodný vytápěcí systém je možné považovat podlahové topení, neboť sama dlažba má akumulační schopnosti. V současné době je však díky novým technologiím na trhu s vytápěcí technikou možno uvažovat i o topném systému s radiátory, aniž bychom se museli bát, že se srub zhyzdí klasickým bílým radiátorem umístěným na stěně. celý článek

Srub podle světových standardů

O srubových stavbách se píše stále častěji, ale přesto je nemálo těch, kteří při zmínce o bydelní ve srubu začnou klást otázky typu: A není tam zima? Není to jen pro zálesáky? Nesežerou to brouci? Neshoří to? A mnoho dalších otázek, ukazujících obavy z tohoto typu bydlení.  celý článek

Sendvičové dřevostavby

Když se řekne dřevostavba, většinou se každému vybaví představa srubu umístěného v malebné krajině, kam se jezdí odpočinout si od tíhy civilizace. Sruby, klasické roubenky, nebo hrázděné stavby se budují z předem opracovaných dřevěných profilů, celá stavba spočívá na umu tesařů.

 

 

 celý článek

Život v dřevostavbě

Že jsou dřevostavby energeticky úsporné a jejich výstavba je rychlá, je již dnes snad všeobecně známo. Že jsou ale i velice kvalitní a že jsou dokonce v mnoha směrech i lepší alternativou zděných staveb k bydlení, ještě tak obecně známo není.
 celý článek

Srubové stavby

O SRUBOVÝCH STAVBÁCH Již po staletí se pyšní srubové stavby svou skromnou majestátností. Vždy byly tyto stavby realizovány s maximální precizností, za účelem dlouholeté životnosti (až 300 let). Umění srubařských mistrů bylo předáváno z pokolení na pokolení a díky zakořeněnému vztahu lidstva k přírodním materiálům se tento mistrovský um zachoval dodnes.
 celý článek

Bydlení v dřevostavbě

Dřevostavba zaujímá na našem trhu zejména s rodinnými domy stále větší místo. Přesto se zde stále ještě v dost velké míře objevuje názor vzniklý v době nedávno minulé a sice, že dřevostavba je stavbou méněcennou a provizorní. Nejsilnějším argumentem k tomu se používá heslo „cihla je cihla“.
 celý článek

Jak jsme stavěli Fort Clark u jezera Clark Lake

Z knihy Leoše Šimánka, KANADA - Život v divočině, se souhlasem autora upravila redakce Abeceda bydlení. celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP