Zeptali jsme se aneb odborník radí

Kvalita je jedním ze základních atributů firemní filozofie společnosti ALUROL z Nového Města nad Metují. Kvalita a profesionální přístup daly této společnosti již od počátku její existence - v roce 1992 - patřičnou dynamiku na cestě mezi přední výrobce hliníkových a plastových venkovních rolet, garážových vrat, montovaných garáží, vjezdových bran a dalších systémů, které v sobě vždy spojují eleganci, funkčnost, vysokou životnost a příznivou cenu.

Kvalita je jedním ze základních atributů firemní filozofie společnosti ALUROL z Nového Města nad Metují. Kvalita a profesionální přístup daly této společnosti již od počátku její existence - v roce 1992 - patřičnou dynamiku na cestě mezi přední výrobce hliníkových a plastových venkovních rolet, garážových vrat, montovaných garáží, vjezdových bran a dalších systémů, které v sobě vždy spojují eleganci, funkčnost, vysokou životnost a příznivou cenu.

Elegance, originalita a výborné řemeslné zpracování charakterizují tyto výrobky, které se stanou trvalou součástí vašeho života. Jejich zpracování, kvalita používaných materiálů, servis, záruky a odborné konzultace je lehce odliší od méně kvalitních výrobků polské či slovenské provenience. Je nutné šetřit s rozumem, a pokud chcete opravdovou kvalitu a vysokou užitnou hodnotu, je rozhodně dobré obrátit se na zavedenou firmu. Šíři její nabídky nemohou drobné podnikatelské subjekty konkurovat. Nejste-li stále ještě rozhodnuti, jistě vám přijde vhod několik rad od odborníků a specialistů na konkrétní témata, která mohou mít pro chytrého cenu zlata…

„VENKOVNÍ ROLETY“
- Soukromí a jistota

Cestoval jsem k našim západním sousedům do Německa a hned jsem si všiml, že většina tamních domů je chráněna venkovními roletami. Podobná situace je prý i v ostatních evropských státech. Znamená to, že i české domácnosti poznávají ve venkovních roletách nejen dočasný módní styl, ale hlavně moderní trend, který zvyšuje užitné vlastnosti bytu i celého rodinného domu? Zeptali jsme se pana Václava Hýského, výrobního ředitele společnosti ALUROL: „Máte pravdu, venkovní rolety učiní váš domov méně lákavý nejen pro nevítané pohledy, ale i pro nezvané delegace cechu bytových zlodějů.“ Dále pan Hýský zdůrazňuje, že kromě primární funkce mechanické ochrany oken mají venkovní rolety i řadu dalších pozoruhodných vlastností. V chladné zimě i horkém létě oceníte například jejich výborné tepelně-izolační vlastnosti. Nutno dodat, že kvalitní systémy venkovních rolet jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce starších domů. Zkrátka nepřijdou ani majitelé montovaných domků, pro které je připraveno speciální řešení roletových systémů. Namítám, že venkovní roleta naruší pozitivní dojem z exteriéru pěkného domu. Není to však pravda, oponuje pan Hýský, v současnosti existuje pestrá škála základních barev členěná do jemnějších odstínů i originálních dekorů. Nechybí imitace dřeva a další varianty, které dobře ladí s oknem ze dřeva i plastu.

„„GARÁŽOVÁ VRATA“
- Chrání a slouží

Vrata garáží jsou v současné době stejně důležitá jako vstupní dveře do našich domovů. A tak jsem začal zvažovat, jakými vraty budu uzavírat garáž, a snažil se orientovat v nabídce především podle prvků kvality, životnosti i optimálních uživatelských vlastností. „Musíte si ujasnit, zda potřebujete garážová vrata pro firmu nebo soukromí,“ zdůrazňuje pan Miroslav Novotný, odborný technik společnosti ALUROL. S tím souvisí plánovaná frekvence použití. Kromě frekvence manipulace s vraty je užitečné předem definovat i požadavky na tepelně-izolační vlastnosti garáží. Pro nevytápěné garáže se tak například velmi dobře hodí nezateplená výklopná vrata schopná provětrávání i bez dodatečných větracích mřížek. „Ale já mám garáž, nad kterou je vytápěná obytná místnost,“ snažím se znejistit pana Novotného. Vlastníte-li garáž, nad kterou je vytápěná obytná místnost, nezmýlíte se, jestliže si vyberete rolovací vrata s lamelami vyplněnými polyuretanem. Mezi výhody garážových vrat, dodávaných společností ALUROL, patří i nabídka různých barev a odstínů. Rolovací vrata barevně sladíte s venkovními roletami. Vašemu domovu nebo firmě bude dobře slušet i „střih“ sekčních vrat s elektropohonem v provedení vodorovných pruhů nebo kazety. Přírodní pohodou na vás dýchne imitace zlatého nebo tmavého dubu. Ani lehká výsuvná či výklopná vrata váš dům nebo firmu po estetické stránce nijak neošidí.

„„MONTOVANÉ GARÁŽE“
- Bezpečné a elegantní

I když jsem zjistil, že se někteří z nás ke svému autu stále ještě chovají jako k modle, v porovnání s časy minulými je patrné, že automobil musí sloužit především nám a nikoliv my jemu. “To ale neznamená, že musíte parkovat jen v dešti a osamoceně čelit sněhu i mrazu,“ s úsměvem vysvětluje Mgr. Jan Urbášek, specialista na garážové systémy společnosti ALUROL a pokračuje: „Také byste určitě neměl rezignovat na bezpečnostní opatření při odstavení automobilu.“ Jistě, už chápu. Člověk je rád, když má kam „složit hlavu“, a také autu nejlépe sluší „střecha nad jeho kapotou“. „Ano, máte pravdu, řešením je pořízení garáže,“ souhlasí pan Urbášek. Výhodnou variantou jsou stále ocelové montované garáže. Jejich „srdce“ tvoří vysokopevnostní ocelový trapézový plech v antikorozním provedení. Líbivost garáže zajišťují různé povrchové úpravy včetně stříkané omítky ve zvoleném barevném odstínu. Na výběr je také rovná či sedlová střecha. „A bezpečnost si zde podala ruku s elegancí. Výklopná vrata s tříbodovým patentovaným systémem zamykání chrání i vhodně doplňují vzhled garáže,“ zdůrazňuje pan Urbášek. Kombinací garáží prý snadno vytvořím dvojgaráž nebo i celou řadovku pro osobní, dodávkové a nákladní automobily.

„„VJEZDOVÉ BRÁNY“
- Komfort i užitná hodnota

„Vjezdové brány jsou nedílnou součástí oplocení a kromě toho, že umožňují někam vstoupit (vjet), vždy řeší i konkrétní požadavky na úsporu místa a vzhled, velmi podstatným prvkem je i komfort při otevírání,“ říká pan Jaroslav Šuler, odborný technik společnosti ALUROL. „Prý jsou, pane Šulere, dva základní typy bran – posuvné a klasické křídlové?“ „Nemýlíte se. Jak již napovídá sám název, posuvné brány většinou „jezdí“ po zabetonované kolejnici. Můžeme ovšem volit i samonosnou konstrukci, která nevyžaduje zabetonování kolejnice. Samonosná i pojezdová konstrukce vám maximálně šetří i parkovací prostor,“ vysvětluje pan Šuler. Pro mě budou vždy klasikou křídlové brány, vyráběné v jednokřídlém nebo dvoukřídlém provedení, za věšeným na zděné i železné sloupky. Navíc uvažuji, že budu vjezdovou bránu „motorizovat“. Standardní nabídka elektropohonů se liší v závislosti na hmotnosti brány, se kterou si musí elektromotor poradit. Pak nezapomeňte ani na doplňkové bezpečnostní prvky. Patří mezi ně například signální lampy a majáčky upozorňující okolí na pohyb brány a následný výjezd motorového vozidla. „Pro naše odborníky je standardním řešením i sdružení kontroly vjezdové brány a garážových vrat do jednoho dálkového ovladače,“ vynáší závěrečný trumf pan Šuler.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP