Univerzální zdicí systém z Liaporu

Společnost Lias Vintířov, LSM, k.s. vyrábí a dodává na trh již patnáct let kompletní zdicí systém z lehkého stavebního materiálu Liapor. Jedná se o širokou paletu typů a řad tvárnic pro obvodové a vnitřní zdivo v několika třídách pevnosti s výbornými tepelně izolačními a akustickými vlastnostmi.  Ekonomicky zajímavé úspory přinášejí dokonale promyšlené způsoby výstavby moderními technologiemi zdění z přesných tvarovek či velkoformátových prefabrikovaných prvků. 

Výrobce stavebního materiálu Liapor nabízí několik variant pro výstavbu  z osvědčených stavebních systémů, zajišťujících rychlou a přesnou výstavbu, což v konečném efektu  přináší úspory a příznivý vliv na tepelně technické vlastnosti obvodové konstrukce a přispívá ke komfortu bydlení.

Vždy kvalitně se standardním zdivem

Ve zdicím systému Liapor jsou pro obvodové stěny určeny tvarovky řady Liatherm a především tvárnice SL. Jejich velkou předností je optimální spojení tepelně akumulačních a izolačních vlastností. Pro vnitřní příčky jsou určeny tvárnice Liapor M, které dosahují velmi vysokého indexu vzduchové neprůzvučnosti. Všechny typy tvarovek Liapor mají požární odolnost ve třídě A. Sortiment řešení keramického termoakustického zdicího systému Liapor je komplexní. Jeho součástí jsou speciální tvarovky pro atypická řešení konstrukcí, široká nabídka překladů a tvarově netradiční prefabrikované schodiště z lehkého betonu. Dále lze použít systém poloprefabrikovaných stropů. Kompletní zdicí systém Liapor představuje homogenní způsob stavění z jednoho základu s garantovanou kvalitou, i při nestandardním řešení staveb rodinných domků.  

                                                                                 

Kalibrované tvarovky – pro přesnější a úspornější zdění 

Dokonalejší formou základního zdicího systému Liapor jsou kalibrované (zabroušené) tvarovky, které mají dvě navzájem dokonale rovnoběžné vodorovné ložné spáry, přesně zbroušené na speciální brousící lince. Vysoká tvarová a geometrická přesnost tvarovek (KSL, Liatherm K a Liapor KM se stejnou výškou 248 mm) dovoluje tenkovrstvé zdění na maltové lože o tloušťce pouze 2 mm. Ve srovnání s nebroušenými zdicími prvky tato technologie přináší  prokazatelné vylepšení v mnoha parametrech: celkově se snižuje pracnost zdění (díky preciznímu založení první vrstvy kalibrovaných tvarovek na dokonale vyrovnaný podklad), nevznikají tepelné mosty,  snížením tloušťky ložné spáry o 10 mm (tj. až o 80 %) na výsledné 2 mm dochází k úspoře zdící malty (a tím i k snížení vlhkosti ve zdivu, které i rychleji vysychá), zmenšují se rizika vzniku prasklin v místech spár a v omítkách, snižují se i nároky na vybavení a na úklidové práce na stavbě.

 

Dům jedním tahem – chytrý stavebnicový systém

Další možností, jak stavět z lehkého keramického betonu, jsou montované typové rodinné domky s označením Dům jedním tahem. V současné době nabízí výrobce 14 typových projektů, které si lze prohlédnout na www.důmjednímtahem.cz 

Vyznavači nových stavebních  technologií a ekologického bydlení zajisté ocení  možnost moderního  stavebnicového systému výstavby z velkoplošných dílců z lehkého keramického betonu,  neboť ten umožňuje stavět rychle, levně a kvalitně. Dílce, vyrobené a předpřipravené přesně  podle vybraného projektu, lze pak na staveništi jednoduše sestavit a stavbu rychle dokončit. Technologie výstavby vyniká minimálním použitím mokrých procesů, což  vylučuje závady - trhliny,  poruchy na omítkách a podobně, ke kterým při zkracování výstavby jinými technologiemi zdění často dochází. Výstavbu hrubé stavby lze zkrátit na pouhých 5 dnů.

Dům jedním tahem znamená ekologické a zdravé bydlení.

 

Další informace na www.liapor.cz

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP