Rolovací garážová vrata

Výběru vhodných garážových vrat bychom měli věnovat právě takovou pozornost jako výběru oken či střešní krytiny. Vzhledem ke své velikosti tvoří nepřehlédnutelnou část domu a mají nemalý podíl na celkovém vzhledu domu. Avšak garážová vrata nemají pouze estetickou funkci. Významnou roli hrají také z hlediska bezpečnosti a tepelné izolace.

Jedním z mnoha typů vrat jsou vrata rolovací. Vratová plocha se skládá z jednotlivých lamel cca 7cm vysokých, které jsou navzájem spojeny zámky. Celá plocha vrat se roluje do schránky, která je umístěna nad otvorem garáže. Díky tomuto konstrukčnímu řešení nemají vrata žádné požadavky na další místo v garáži. Jsou tedy vhodná všude tam, kde je pod stropem umístěno nejrůznější vedení nebo úložný prostor. Lamely jsou vyrobeny z hliníkových profilů vyplněných polyuretanovou pěnou, která zajišťuje tepelně izolační vlastnosti vrat. Ty oceníte zejména všude tam, kde garáž sousedí s obytnými částmi domu. Díky zatepleným vratům nedochází k tepelným ztrátám, což je v dnešní době rostoucích cen energií jistě nezanedbatelná výhoda. Jak už bylo řečeno, vrata mají plnit také bezpečnostní funkci. Ta je zvlášť důležitá, pokud je z prostoru garáže přímý vstup do obytné části domu. Díky zámkům, jenž spojují jednotlivé lamely, má vratová plocha dostatečnou tuhost, aby odolala pokusům o vniknutí. S pomocí prosvětlovací lamely pustíte do vaší garáže světlo aniž byste ubrali na bezpečnosti vrat.

Vrata se dodávají v široké škále barev. Pokud potřebujete vrata sladit s dřevěnými okny, můžete vybírat z imitací dřeva v odstínu zlatý dub nebo teak. Vaše vrata pak budou mít vzhled dřeva a zároveň trvanlivost hliníku. To znamená, že budou krásná, pevná a prakticky bezúdržbová. A právě tohle je další výhodou rolovacích vrat. Jediné, co musíte čas od času udělat, je vyměnit baterii ve vašem dálkovém ovladači. Motor je ukryt ve schránce nad otvorem vrat a žádnou údržbu nepotřebuje. Vrata je možno doplnit bezpečnostními prvky jako jsou fotobuňky, optická lišta, maják a další. Dálkové ovládání vrat je považováno za standardní výbavu. Možnost dálkového ovládání oceníte především při nepříznivém počasí, ale také pokud je vjezd z garáže na rušnou komunikaci. Není problém jedním ovladačem ovládat víc zařízení (vjezdovou bránu, osvětlení, venkovní rolety..)

Ke správnému osazení vrat je nutná jistá stavební příprava. Nejdůležitější je výška nad otvorem vrat, tzv. nadpraží a prostor po stranách vrat, tzv. ostění. Ideální nadpraží je 39 cm, ideální ostění je 10 cm na každé straně.Vrata se montují za otvor nebo do otvoru. Avšak ani pokud nemáte ideální stavební připravenost není nic ztraceno. Firma Almma s.r.o. má tým zkušených techniků, kteří vám zdarma a nezávazně poskytnou technické informace a navrhnou řešení právě pro vaši garáž.

Autor: Jana Motyčková

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP