Proč chtít rolovací garážová vrata?

Pokud budeme v dnešní době vybírat vhodná garážová vrata, máme mnoho možností různých typů. Posuvná, výklopná, sekční apod. Často se však zapomíná na vrata rolovací, která svojí podstatou mohou nejlépe splnit naše nemalá očekávání.

Tak jako u ostatních typů najdeme také u tohoto typu vrat důvody pro a proti. Pojďme se tedy podívat na to, proč si pořídit právě ta rolovací.

 

Úspora místa!

 

Jednou z největších předností je zajisté úspora místa pod stropem garáže, které tak můžeme využít pro jiné účely, např. zavěšení jízdních kol, lyží, či prostě uskladnění běžného materiálu. Rolovací vrata jsou složena z jednotlivých hliníkových lamel, rolovaných pomocí vodicích lišt do horního hliníkového boxu. Pod stropem vám tak nebudou vadit žádné držáky, kolejnice ani nic podobného.

 

Jednoduchá montáž!

 

Díky systému rolování je možné montovat tato vrata jak za stavební otvor, do něj nebo před stavební otvor, čímž ušetříme další místo v garáži. Také co se týče případného servisu jsou rolovací vrata ideální volbou, zejména díky jednoduchému přístupu k boxu, v němž je umístěna pohonná jednotka.

 

Opravitelnost a izolace!

 

Díky využití hliníkových lamel, nejčastěji o šířce 77 mm, jsou rolovací vrata velmi lehce opravitelná. Poškozenou lamelu, např. z důvodu kolize s automobilem, lze velmi jednoduše a rychle vyměnit, čímž šetříme nejenom čas, ale samozřejmě také naše peníze. Asi není třeba zmiňovat, že v případě takovéto situace musíme u ostatních typů vyměnit vrata celá nebo jejich podstatnou část.

Vrata jsou izolována díky použití zateplených lamel vyplněných polyuretanovou pěnou a v případě potřeby či přání zákazníka lze využít také prosvětlovací či provzdušňovací lamely. Tato varianta je vhodná zejména pro kutily, kteří svoji garáž využívají také jako domácí dílnu.

 

Bezpečnost, nízká hlučnost, elegance!

 

Rolovací vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Existuje zde možnost mnoha bezpečnostních prvků jako např. optoelektronická lišta, infrazávora apod. U nových typů rolovacích vrat pak můžeme nají např. pojezdové konzoly, dokonalým způsobem odbourávající hlučnost při otevírání či zavírání vrat.

Samozřejmostí je v dnešní době nabídka lakování vrat do jakékoli barvy RAL či v imitaci dřeva. Stejně tak jako využívání dálkového ovládání, časových, průjezdových či jiných senzorů pro zajišťujících maximální pohodlí při užívání garážových vrat.

 

Nejsou vrata jako vrata!

 

Při výběru rolovacích vrat bychom měli dát zejména na zkušenost s výrobou a montáží. Rozhodně se to vylatí.

                                                                                                                                     B.  P.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP