Myslete na slunce

Různé systémy zastínění rodinných domů a teras získávají stále větší popularitu. Již dávno se poptávka po zastínění přesunula od běžných interiérových žaluzií do exteriéru. Stále oblíbenější jsou předokenní hliníkové rolety. Vyrábí se v mnoha provedeních. Je možné je vyrobit s integrovanou sítí proti hmyzu , ukrýt do fasády domu. Široké možnosti se nabízí také v komfortu ovládání. Dříve téměř výhradně manuální ovládání je stále častěji nahrazováno motorovými pohony.

Novinky jsou i v případě motorových pohonů stínicí techniky. Zákazníci mohou zvolit mezi základním motorovým provedením a motory, které jsou ovládány dálkově. Motory s integrovaným přijímačem signálu dálkového ovládání poskytují majitelům rodinných domů vysoký komfort. Pomocí dálkových ovladačů lze ovládat nejen rolety nebo markýzy, ale i například osvětlení domu či zahrady. My jsme letos do naší nabídky uvedli inteligentní dálkový ovladač  IMPRESARIO CHRONIS RTS. Tento ovladač umožňuje ovládat z jednoho místa až 20 skupin rolet nebo jiných prvků. Ovladač umožňuje volbu různých scénářů , má integrován modul časové automatiky a je možno k němu přiřadit sluneční čidla. Zastínění rodinného domu pak může fungovat například tak, že část zastínění, orientovaná k jihu je přiřazena ke slunečnímu čidlu 1 , směrovanému k jihu a část domu otočená směrem k západu je přiřazena k druhému čidlu 2, které monitoruje intenzitu slunečního svitu ze západní strany. Celý systém pak funguje tak, že svítí-li slunce dopoledne, čidlo 1 dá povel k uzavření stínění orientovaného k jihu a čidlo 2 ponechá stínění otevřené. V odpoledních hodinách se situace změní: zatáhnou se prvky orientované k západu a jižní strana se otevře. V případě potřeby je možno systém přepnout do manuálního režimu.

Dalším, poměrně novým a stále více oblíbeným výrobkem stínicí techniky jsou fasádní markýzy (viz foto na této straně). Vyrábí se na míru  v celé řadě provedení - s vodicími lanky, případně  hliníkovými vodicími lištami. Možnosti ovládání jsou stejné jako u předokenních rolet. Jako stínicí prvek je použita technická tkanina SOLTIS . Ta se vyrábí ve dvou strukturách označených podle schopnosti odblokování  slunečního záření ( 86% a 92%).

V naší nabídce je široká kolekce barev, které v kombinaci s barvou fasády dávají celému domu moderní osobitý ráz.

 

Igor Plašil

NK BRNO Int. s.r.o.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP