Krása skrytá v kameni

 Lidé využívají kámen odnepaměti. Ať už se jednalo o kamenné výrobky, či klenbu v jeskyni, postupem času začal člověk z kamene stavět i sám. Kámen se však postupně změnil ze základního stavebního prvku v luxusní doplněk soukromě i komerčně využívaných prostorů a to nejen pro své věkem prověřené vlastnosti jakými jsou trvanlivost, pevnost, odolnost proti mrazu a oděru, ale také díky barevné stálosti a její nenapodobitelnosti.

  V současné době se přírodní kámen využívá zejména jako obkladový materiál, avšak v souvislosti se zvyšující se koupěschopností zákazníků probíhá návrat ke klasickým masivním prvkům staveb. Bez váhání lze říci, že tento přírodní materiál lze uplatnit téměř všude, především díky široké nabídce sortimentu.

 

  V exteriéru se dnes kámen úspěšně využívá při realizaci nepravidelných a formátovaných dlažeb, opěrných zídek a obkladu soklů domů, nebo celých fasádních ploch. K tradičním materiálům dlažeb, jako jsou pískovce, porphyry, žuly, andezity, ruly a mramory, přibyly v poslední době také čím dál více rozšířené travertiny a chorvatské vápence. Ve středu zájmu je také suché zdivo, vhodné zejména na stavbu opěrných zídek a plotů. V zahradní architektuře pak kámen rozbíjí fádnost trávníkových ploch a v kombinaci s vodními jezírky vytváří harmonický dojem.

 

  Stejně tak dobře lze umístit kámen i do interiérů. Vnitřnímu využití dominují stolní a kuchyňské desky, barové pulty, schodiště, koupelnové mozaiky, umyvadla a samozřejmě obklady a dlažby v široké škále barev, tvarů a povrchových úprav. Nevšedními a originálními doplňky jsou pak jednotlivé solitérní kameny, valounky a fontány.

 

  Veškeré tyto možnosti využití jsou možné jen díky široké nabídce tvarů a provedení: pravoúhlé, nepravidelné, s přímočarými hranami i s hranami sraženými, či jinak upravenými.

  Spojením vlastností prověřeného přírodního materiálu a dokonalých technologií výroby, se podařilo docílit dlouhodobé životnosti výrobků. Nemluvě o tom, že přírodní zbarvení kamene nepodléhá proměnlivým módním trendům. To také dává odpověď na otázku, proč si kámen stále drží své místo mezi ostatními stavebními materiály.

Vsaďte na kvalitu, chtějte exkluzivitu ! ! !

                                                       Autor: David Donát

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP