Jaké jsou výhody venkovních rolet?

Tuto otázku slýcháme poslední dobou stále častěji. Odpověď je jednoduchá, pojďme si ale venkovní rolety nejdříve v rychlosti představit. Jak už název napovídá, rolety se instalují z vnější strany oken a kompletně je celé překryjí. To je první výhoda venkovních rolet, tedy zastínění místnosti.

Rolety je možné zavřít úplně, takže v místnosti vytvoří dokonalou tmu a nebo se mohou zastavit v jakékoliv úrovni okna a tím ochránit pouze proti přímému slunci, ale tak, že je v místnosti stále dobře vidět. Díky použitému materiálu na výrobu rolet se hned dostaneme k druhé výhodě, a to tepelně izolační. Rolety jsou vyrobeny z hliníku plněného polystyrenem, který dokáže v parném létě ochránit před vysokou teplotou stejně jako v zimě dokáže zabránit úniku tepla z místnosti, čímž nám šetří peníze vydané na vytápění. Nespornou výhodou rolet je také ochrana před hlukem a prachem, stejně tak jako ochrana oken před deštěm a všemi nepříznivými povětrnostními vlivy. S roletami se také zvyšuje bezpečnost celého domu, protože pro zloděje se stávají těžko překonatelnou překážkou. Poslední výhodou, pro někoho pouze třešnička na dortu, pro někoho důležitá věc, je estetický vzhled rolet. Rolety mohou pouze nenápadně barevně doplnit fasádu nebo se mohou sladit s barvou oken. Naproti tomu mohou při výběru kontrastní barvy k fasádě dotvořit dokonalý estetický vzhled celého domu.

 

Aktuální novinkou jsou integrované sítě proti hmyzu. Spolehlivě vás ochrání před nezvanými létajícími návštěvníky po celý den. Síť je integrována přímo v roletové schránce a je nezávislá na pohybu rolety. Ovládá se mechanicky, stažením do koncových poloh (horní nebo dolní). Pohyb rolety není ani v jednom případě nijak omezen.

 

Výběr rolet vždy závisí na konkrétní potřebě a představě každého člověka, vyplatí se ale předem se poradit s odborníkem. Vždy je dobré vybrat si spolehlivého dodavatele, s dlouholetou tradicí, který vám neprodá pouze výrobek, ale stane pro vás spolehlivým partnerem při výběru rolet na míru přímo pro vás, následné montáži i zpětném servisu.

 

                                                       Autor: Jana Motyčková

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP