Jak správně vybrat povrch dveří? Stále populárnější jsou folie

Dveře se již dnes neliší pouze podle toho, zda se jedná o dveře vchodové či do interiéru. Na výběr je pestrá škála materiálů i povrchů, z nichž některé již dokáží například věrně imitovat strukturu dřeva. Jak vybrat ten správný povrch dveří do vašeho domova?

 

Pomineme-li dřevěné dveře z masivu, lze povrchy rozdělit do tří základních skupin: dýha, laminát a folie. Zřejmě nejběžnějším z nich je dýha, která se nejvíce podobá masivnímu dřevu. To však s sebou zpravidla nese i vyšší pořizovací cenu a především barevnou nestálost. Barvy se totiž mohou postupem času měnit a po pár letech tak v závislosti na dopadajícím světle nemusí vůbec odpovídat barvě, kterou jste původně do svého interiéru zamýšleli.

   Laminátový povrch pak lze považovat za mezistupeň mezi dýhou a folií. Stejně jako u folií tvoří laminát teprve povrchovou úpravu, základem dveří je dřevěná výplň pevného rámu. Jeho výhodou je solidní odolnost vůči otěrům a snadná údržba povrchu. Ještě pevnější než standardní CPL laminát je tzv. vysokotlaký laminát HPL, který je vhodný i do náročnějších kancelářských provozů. „Pro běžnou rodinu je však vysokotlaký laminát zbytečným luxusem, který nevyužije. Zaplatí za něj přitom poměrně vysokou cenu,“ říká manager společnosti Porta Doors Radim Grygárek.

   Rostoucí popularitu lze v poslední době zaznamenat především u folií, a to zejména díky jejich snadné údržbě a nízké pořizovací ceně. Ta je dokonce ještě nižší než v případě dveří s laminátovým povrchem. I proto se výrobci zaměřují právě na tento segment a přichází s novými originálními nápady. „Pro letošní rok jsme připravili speciální folii Portacortex, které věrohodně imituje strukturu kůry dřeva. Na první pohled je proto nerozeznatelná od masivu, přitom je barevně stálá, otěruvzdorná a odolná vůči vlhkosti,“ upozorňuje Grygárek. Folie i díky tomu v pohodě obstojí v každodenním provozu běžné rodiny.

 Bližší informace o nabídce jednotlivých povrchů lze nalézt na webu www.portadoors.cz.


zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP