Dubové dřevo se vrací na terasy našich zahrad

    Dub u nás patří k nejcennějším domácím užitkovým dřevinám a je již od středověku oblíbeným stavebním materiálem pro venkovní použití. Se svojí objemovou hmotností přesahující 700 kg/m3 patří vedle akátu k nejtvrdším evropským dřevinám. Vyznačuje se mimořádnou odolností a trvanlivostí vůči povětrnostním vlivům.

   Pouze vlivem obchodní politiky některých firem, dovážejících exotická řeziva jako je  např.Bangkirai, stál celá léta v pozadí a byl odsouván na druhou kolej jako dřevina pro venkovní použití méně vhodná. I z ekologických důvodů je velice správné, že se celá řada našich firem rozhoduje při výrobě venkovních podlahových prvků upřednostnit oproti mnohdy méně kvalitním exotickým dřevinám dřevo ušlechtilého dubu.

  Dubové dřevo má mnoho předností. Nemá tendenci ke vzniku třísek, které u exotických dřevin znepříjemňují pohyb po terase. Neobsahuje oleje, které při vyplavování ze dřeva mohou barvit okolní materiály. Všechny druhy dřeva šednou, změna barvy u dubu je však z důvodu světlejší barvy dřeva nejmenší a nejpřirozenější. I z toho důvodu jsou náklady na údržbu dubového dřeva jedny z nejmenších.

  Pro svoji jedinečnost, eleganci a trvanlivost si dubové dřevo jistě zaslouží návrat  na terasy našich zahrad.

 

                                                                          Ing. František Břinek

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP