Bezplatný odhad před prodejem nemovitostí využívá již pětina lidí

Již přibližně 20 procent prodejců nemovitostí v ČR využívá před samotnou transakcí bezplatného ocenění serverem odhadonline.cz. Oproti západoevropským státům je však Česká republika stále pozadu, občané tamních států totiž využívají bezplatných odhadů až čtyřikrát více.

Denně dochází v České republice podle údajů ČSÚ k prodeji průměrně 160 nemovitostí. Server odhadonline.cz pak distribuuje svým klientům poptávajících prodej nemovitostí denně přibližně 30 odhadů.

 

Využívání bezplatného ocenění nemovitostí před nabídnutím nemovitosti k prodeji je výhodné z toho důvodu, že majitel lehce zjistí reálnou cenu a za tu pak nemovitost nabídne kupcům. Pokud majitelé cenu příliš nadhodnotí, jak se velice často stává, nemovitost se stane tzv. „profláklou“, zůstane dlouho v nabídce realitních kanceláří a potenciální kupci se o ni nebudou zajímat z toho důvodu, protože si budou myslet, že u ní je „něco špatně“.

 

Server odhadonline.cz dává svým klientům mimo informací o ceně jejich nemovitostí doporučení na nejlepší realitní kanceláře, které se orientují na lokalitu, kde se nemovitost nachází, a také splňují přísné podmínky pro doporučení serverem, kterými jsou kladné reference a stabilní postavení na trhu.

 

V západoevropských zemích při rozmachu internetu vznikla možnost zjistit ceny nemovitostí přes toto médium. Ubylo tak jednostranně nevýhodných transakcí plynoucích z neinformovanosti většiny majitelů, kteří své nemovitosti prodali za méně peněz, než by bylo obvyklé. Přímé ocenění podobnými servery jako je odhadonline.cz bylo dalším krokem k informování tamní veřejnosti o skutečných cenách nemovitostí.

 

S rozmachem služby odhadonline.cz v ČR tak nyní lze počítat s tím, že i zde se služba stane neodmyslitelným mezikrokem vedoucím k prodeji nemovitostí a v celostátním měřítku tak pomůže k transparentnosti realitního trhu.

 

                                                                                                   Martin Málek

 

 

 

 

 

 

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP