Bonsai

Články


Bonsai, suiseki, saikei - umělecké žánry ovlivňující estetiku bydlení

Globalizační větřík zavál v posledních desetiletích do české kotlinky nové umělecké žánry východoasijského původu - bonsai, suiseki a saikei, které mají výrazně ovlivňovat estetiku bydlení. Bez přílišného zkoumání původních filozofických východisek je tuzemci pragmaticky přivlastňován výsledek - miniaturizovaný obraz přírody (prostřednictvím malého je vidět velké).
 celý článek

Rady pro pěstování pokojových bonsají

Úspěch pěstování pokojových bonsají spočívá v kompromisu mezi dostatkem světla pro rostlinu, našimi možnostmi zálivky a vhodností jako takové pro suchý a teplý byt.
 celý článek

Bonsaje

V minulých číslech jsme psali o suiseki (sběratelský obor východoasijského původu). Na přání Vás, čtenářů Abecedy bydlení, přidáváme i nový seriál o bonsajích, psaný odborníkem p. Jaroslavem Pišlem z Libčan.
 celý článek

Bonsaje - Zaštipování výhonků a lístků

Pupeny ponecháme jenom tam, kde se mají vyvinout větvičky, ostatní vyštípneme. Pro udržení správného tvaru nové výhonky stále zakracujeme, stromek tím bude zdravější a silnější. Koruna získá více vzduchu, světla, dosáhne jemnějšího rozvětvení, ohraničení délky růstu, zesílení větví na svém spodním okraji a správný směr dále rostoucích větviček.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP