Krby a kachlová kamna

Články


Kamna řízená počítačem

není to žádné scifi, ale realita současného života. Jako vše, i kamnářská profese jde stále kupředu a plní požadavky klientů moderního světa. Profesionální kamnáři, kteří jsou členy Cechu kamnářů ČR a mají odbornou certifikaci firmy „BRUNNER“ na realizaci tohoto systému vytápění, vám mohou pomoci.  celý článek

Moderní a komfortní vytápění kachlovými kamny - nesmysl?

V jisté fázi plánování novostavby rodinného domu je stavebník (obvykle laik) postaven před velmi zodpovědné rozhodnutí o volbě vytápěcího systému. Moderně smýšlející a s problematikou alespoň mírně obeznámený investor dnes jaksi automaticky bere, alespoň ze začátku, v úvahu populární solární systémy, tepelná čerpadla, moderní kondenzační plynové kotle. V úvahu často připadá i teplovzdušný, případně teplovodní krb. Ale stavěná kachlová kamna? celý článek

Sálavé teplo do patra bez vody a ohně

V předešlých článcích jsem popisoval převážně největší problémy vznikající z nedostatečné znalosti kamnářských možností a technologií. Dnes bychom se mohli na věc podívat spíše z pozitivného hlediska. Nejvíce chyb a problémů vzniká při použití nezdravých teplovzdušných rozvodů ve snaze teplo dostat i do jiných prostor, než v kterých topidlo stojí. Ideální je mít i v ostatních místnostech sálavá topidla. Ale jak to udělat, aby se topilo pouze do jednoho místa a hřála i topidla ostatní?
 celý článek

Teplovzdušný rozvod nebo sálavé teplo?

Díky masivní reklamní kampani krbařských firem na našem území, a též částečně díky několika domácím autorům, je dnes mezi naším obyvatelstvem rozšířen názor, že je bez velkých problémů možné z jedné krbové vložky vytopit takřka celý dům. Setkávám se s tímto názorem velmi často. Podívejme se tedy, jak vlastně takový OTEVŘENÝ TEPLOVZDUŠNÝ SYSTÉM (dále jen OTS) funguje a jaké jsou jeho klady a zápory.
 celý článek

Kachlová kamna - ideál útulnosti a hřejivý střed domu

Kachlová kamna jsou již dlouhé roky považována za ideál útulnosti a hřejivý střed domu. Bylo dlouhé období, kdy to vypadalo, že tato tradice u nás zmizí. Dnes se kachlová kamna začínají vracet do našich domů, i do moderních interiérů.
 celý článek

Teplovzdušný rozvod z krbu či z kachlových kamen.

Mnozí z nás při volbě vytápění a přípravy teplé užitkové vody v rodinném domku či chalupě dlouho a rozumně zvažují jaký způsob bude ten nejlepší. Taková rozhodnutí totiž významně ovlivní, kolik budeme za spotřebu energie věnovat z rodinného rozpočtu a to i v době, když už budeme na zaslouženém odpočinku. V posledních letech se zvyšuje zájem o vytápění dřevem.
 celý článek

Kachlová kamna

KTS – komínový tahový systém pro sálavá akumulační kachlová kamna. KTS – komínový tahový systém navržený a používaný českou kamnářskou firmou. KTS - slouží k maximálnímu zhodnocení tepelné energie uvolněné spalováním dřevní hmoty. Firma garantuje minimální účinnost 80 – 90%.Všechny tvarovky tohoto systému jsou vyráběny s certifi kovaného materiálu pro kamnářské použití v kvalitě R-SKA. Tyto tvarovky se používají pro stavbu individuálně navrhovaných staveb moderních kachlových kamen. Navrhování tahů a kamen se provádí pomocí specializovaného počítačového programu, pro který jsou vytvořeny jednotlivé prvky v reálných rozměrech pro vizualizaci ve 3D.
 celý článek

Několik základních omylů aneb proč je důležité v kamnařině též rozlišovat

Každý se mnou bude jistě souhlasit v tom, že ač mají náklaďák i limuzína motor, převodovku, volant, kola, do obou vozidel se lije nafta, obě jezdí po stejných silnicích a mohou přepravovat lidi i náklady, je v jejich účelu a konstrukci podstatný rozdíl.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP